Elektrické podlahové vytápění - New Home Invest

Elektrické podlahové vytápění

Zdravý, levný a úsporný zdroj kvalitního tepla

úspora 10-15%

Příznivé rozložení teplot a tepelná pohoda při teplotě vzduchu nižší o 2 °C až 3 °C než u vytápění radiátory; nižší spotřeba tepla = nižší spotřeba energie o 10 – 15 %.

stavební výhody

- Rychlá montáž a stavebně čisté řešení
- Žádné dodatečné požadavky na stavební práce
- Ve skladbě podlahy "zabere" od 2 mm výšky
- Vhodné pro betonové, anhydritové i sendvičové podlahové konstrukce

úspora prostoru v místnosti

Není potřeba žádná kotelna nebo technická místnost. Všechny topné prvky jsou umístěny v konstrukci podlahy.Topné kabely lze instalovat na libovolné typy podlah-plovoucí podlaha, lino i koberec, velikosti i tvarů.

zdravotní výhody

- Pozitivní vliv na fyzickou i duševní pohodu
- Minimální víření prachu
- Prevence nastydnutí dětí od podlahy

Elektrické podlahové topení

 Vše se odvíjí od použitého typu elektrického podlahového topení a použití betonové, anhydridové nebo sendvičové podlahové konstrukce.

Cena elektrického podlahového topení od 540 Kč za m2.

 

Nejčastější otázky

Přináší úsporu energie, protože umí využívat i nízkoteplotní tepelné zdroje. U plynových kotlů lze vychladit spaliny a zužitkovat i kondenzační teplo.

Je skryto očím a topí rovnoměrně v celém interiéru. Oceníte ho zvláště u velkých místností, kde je obtížnější vytápět bez většího počtu radiátorů.

Životnost závisí na provozních hodinách, způsobu uložení a regulaci. Pokud je topný systém i regulace správně navržena, dosahuje životnosti až 50 let. Obecně platí, že elektrické podlahové vytápění má takovou životnost, jako má stavební část.

Nejlépe se na elektrické podlahové vytápění hodí keramická dlažba, kámen, mramor. Naopak nevhodné jsou koberce s pryžovou podložkou a PVC s gumovou podložkou. Pod laminátové plovoucí podlahy je nutno použít elektrické vytápění s menším výkonem 60-80 W/m2, pod dřevěné podlahy max 60 W/m2 ( k těmto účelům jsou vhodné elektrické topné folie ).

Povrchová teplota podlahy v obytných místnostech může být nejvýše 28C. Podlaha dosáhne požadované teploty v závislosti na konstrukci. Je-li topná rohož instalována do lepidla pod dlažbou , je podlaha vyhřátá za půl hodiny, pokud do betonu trvá náběh teploty dvě hodiny. Vždy záleží na tepelné izolaci a jejím ochlazování.

V případě, že máte jiné otázky, neváhejte se na nás obrátit. Kontaktujte nás

 Top

Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.