Zatočte s teplem - New Home Invest

Zatočte s teplem

Průměrná teplota se zvedá celosvětově. Vyjímkou není ani Česko, kde máme čím dál tím více tropických dnů. Není tedy nic zvláštního na tom, že klimatizací je vybaveno spousty domácností  a většina komerčních prostor. A kdo klimatizaci ještě nemá, jistě její koupi alespoň zvažuje.

5+1 výhoda
Klimatizace dnes neslouží jen pro ochlazení vzduchu. Většina zařízení nabízí mnohem více benefitů jako úpravu vzduchu dle požadované teploty, vlhkosti, kvality, ale dokáže i simulovat větrání. Klimatizace slouží také k filtraci a ionizaci vzduchu, odstraní bakterie, pachy a pyly, tedy  vyčistí vzduch od alergenů. Klimatizace ale také musí splňovat platné normy a předpisy, týkající se energetické náročnosti a efektivity provozu.

Vybírejte s rozumem
Jak na to? Máme pro Vás pár rad, na co by jste měli myslet při výběru vhodné klimatizace.
1. Jedním z velmi důležitých parametrů je výkon klimatizace. V tomto směru by měla klimatizace odpovídat tepelným ziskům nebo tepelným ztrátám v budově, kde je instalována. Tyto faktory ovlivňuje stav budovy a její zateplení, orientace na světovou stranu, roční období a množství jiných využívaných tepelných zdrojů. Orientační cenu lze vypočítat z tabulek, ale vždy je lepší a vyplatí se konečné rozhodnutí konzultovat s technikem.
2. Při výběru klimatizace nezapomínejme ani na technické parametry, které by měly splňovat předepsané přepisy a normy.
3. Je třeba se zamyslet kdy a na co budeme klimatizaci využívat a jak moc velký komfort od ní očekáváme.
4. Důležitá je také záruka, kterou montážní firma poskytuje.

Mobilní nebo pevnou?
Mobilní klimatizace jsou sice levnější variantou, ale překvapí vás jejich hlučnost způsobená  kompresorem, který je zabudovaný v jednotce a tak ho máte přímo v místnosti. Druhou nevýhodou mobilní klimatizace je odvod horkého vzduch, kde je sice doporučováno přímo od výrobce vysunout hadici ven otevřeným oknem, ale logicky vám tím do místnosti proudí daleko více teplého vzduchu.Klimatizace nestíhá vzduch ochlazovat a tak se klimatizace stává vlastně neúčinnou. Případným řešením může být vyříznutí otvoru do zdi nebo do stupaček, ale v době, kdy klimatizaci nepoužíváte, je třeba tento otvor zadělat.

Chytrý telefon už máte, tak proč nemít i klimatizaci…

Proto je lepší investovat do pevné klimatizace, která je sice dražší, ale skládá se ze dvou částí-vnitřní a venkovní jednotky, které jsou spojeny měděným potrubím, kudy nám proudí chladivo. Venkovní  nebo-li hlučnější jednotka je umístěna venku popřípadě přidělaná na fasádě domu, kde se nachází kompresor a kondenzátor. Takže by vás klimatizace rušit neměla. Jednotka, která je umístěna uvnitř místnosti se skládá z výparníku a ventilátoru, ta se nejčastěji umísťuje na zeď. Protože jsou klimatizace součástí interiéru, snaží se výrobci nejen o zlepšování funkcí, ale i designu klimatizace. Klimatizace poskytuje informace o spotřebě energie, připomene nutnost vyčištění  filtru a lze ji ovládat přes telefon, tablet, nebo počítač.

 Top

Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena. Vytvořil Tomáš Hlad & techka s.r.o.