Větrání bez ztráty tepla. Dýchejte čerstvý vzduch

Čerstvý vzduch

Rekuperace je zpětné získávání tepla, neboli využití odpadního tepla pro předehřev čerstvého vzduchu. Mimo přísunu čerstvého vzduchu a zlepšení podmínek pro bydlení, dochází také k minimálním tepelným ztrátám při běžném větrání a tím šetříte náklady na vytápění.

Prevence

Kvalitu ovzduší v obytných prostorách významně ovlivňují také problémy se suchým vzduchem v panelových domech nebo naopak s přebytečnou vlhkostí. Vysoká vlhkost se často objevuje v domech a bytech po rekonstrukci, kdy dojde k zateplení fasády, výměně a utěsnění oken. I u starších domů, kdy majitelé vymění okna za těsnější, ale neuvědomují si, že je potřeba také více větrat. Proto se rekuperace vyplatí i ve starších domech , nejen z hlediska úspor, ale také jako prevence proti bakteriím a plísním.

Stabilní teplota a vlhkost

Jen málokterá z domácností, jež větrá klasickým způsobem (okny) by vyhověla hygienickým normám. Právě díky rekuperaci máte v domácnosti stabilní teplotu i vlhkost, čímž je zabráněno tvorbě bakterií a plísní. Rekuperace nejen přivádí dostatek čerstvého vzduchu, ale navíc je to vzduch filtrovaný (zbavený prachu a dalších alergenů). Tento způsob větrání se proto doporučuje hlavně pro alergiky a lidi s dechovými potížemi.

Úspora energie

Po celé zimní období je čerstvý, ale zároveň chladný vzduch přihříván přes výměník, teplem získaným z "odpadního vzduchu" čímž dochází k výrazné úspoře energie na vytápění. V letních měsících je to právě naopak a tím pomáhá objekt klimatizovat.

Rekuperační jednotka

 

  • UPRAVIT

Jednotka Jablotron FUTURA má nejnižší spotřebu především v zimě, tedy v období kdy je rekuperace nejvíce zapotřebí.

Zařízení automaticky zajistí ve vašem domě optimální vlhkost, ta je důležitá hlavně pro vaše zdraví, ale ocení ji i váš dřevěný nábytek, podlahy a rostliny.

Zařízení FUTURA je vybavena funkcí automatického čištění rekuperačního výměníku, čímž udržuje jednotku ve skvělém technickém stavu a zjednodušuje údržbu. Sama si řekne o servisní zásah či výměnu filtrů.

Jednotku lze ovládat pomocí nástěnného ovladače, nebo odkudkoliv přes aplikaci MyJABLOTRON, která vás navíc informuje o chodu i spotřebě vaší rekuperační jednotky.

fUTURA m

50-250m³/hod

Rekuperační

Entalpický protiproudový s kontrolou zpětného zisku tepla

835 x 995 x 522 mm

47 kg

fUTURA l

100-350 m³/hod

Rekuperační

Entalpický protiproudový s kontrolou zpětného zisku vlhkosti

835 x 995 x 522 mm

47,5 kg

Nejčastější otázky

Oknem přichází stejně čistý vzduch jako přes rekuperační jednotku, ta ovšem navíc zbaví vzduch nečistot, prachu a hmyzu. Nehledě na to, že do místnosti vám proudí vzduch, který je zbaven i zápachu z průmyslu nebo zemědělství.

Suchost vzduchu vnímá každý individuálně. Pokud někdo pociťuje suchý vzduch jako problém, je možnost dodatečně objednat výměník se zpětným ziskem vlhka. Ten zajišťuje, že v domě bude relativní vlhkost vzduchu, která se bude pohybovat mezi 40-60%.

Trvalé větrání je právě pro uživatele i konstrukci zařízení výhodnější!!!!

Dochází k průběžnému odstranění pachů z textýlií, nábytku, nebo domácích zvířat, nehledě na eliminaci rizika tvorby plísní při vysoké vlhkosti.

Ne, jedná se zařízení pro přívod čerstvého vzduchu a ne o klimatizaci, kde při špatné údržbě filtrů mohou vznikat bakterie. Vstupní vzduch je filtrován a proudí do místnosti, naopak odpadní vzduch je odváděn směrem ven-teplo zůstává v domě, díky výměníku tepla.

V případě, že máte jiné otázky, neváhejte se na nás obrátit. Kontaktujte nás

futura l

Schéma rekuperace