Články

Investice a návratnost fotovoltaické elektrárny

Přemýšlíte, jaká bude investice do vaší domácí fotovoltaické elektrárny? Pokud si dodavatele předem dostatečně prověříte, FVE se vám v budoucnu neprodraží, ale opravdu vyplatí. Ne každá společnost zvládne opravdu dodržet to, co vám vlídným slovem nabízí. Doporučujeme porovnat si nabídky více společností, projít si recenze, a věnovat čas důkladnému výběru. Je dobré si uvědomit, že fotovoltaika vám bude sloužit 20-25 let, je tedy důležité si pečlivě vybrat společnost, která vám ji nainstaluje a k tomu nabídne záruční a pozáruční servis.

Máte zájem o fotovoltaiku, ale váš rozpočet vám neumožňuje si ji pořídit? Nesmutněte! Financovat ji lze i pomocí finančního úvěru, který můžete měsíčně splácet z ušetřených peněz za elektřinu.

Pokud chcete ušetřit, určitě nešetřete na výběru solárních panelů. Pokud na nich totiž teď ušetříte, za pár let možná zapláčete. Investice do nich se vám sice vrátí dříve, nicméně dříve vás také čekají výjezdy techniků na servis, nebo dokonce rovnou výměna panelů. Hned na začátku je lepší si vybrat technicky pokročilé a kvalitnější panely, protože vám budou sloužit přes 20 let. Na výkon panelu panelu poskytují výrobci záruku 25 let, po této době by výkon panelů neměl klesnout pod 80%.

Můžete navštívit náš e-shop, kde nabízíme kvalitní produkty pro instalaci fotovoltaiky, na které nabízíme záruky. Rádi vám s výběrem vhodných komponentů pomůžeme.

Po instalaci vaší domácí fotovoltaiky ji využívejte na maximum. Nabíjejte svůj elektromobil pomocí sluneční energie, nebo ji spojte s tepelným čerpadlem.

Běžná doba návratnosti investice do FVE je 7-10 let. Tato doba je však individuální, odvíjí se od spotřeby, ceny elektřiny a v neposlední řadě od velikosti fovotaltaiky. Navíc každý fotovoltaický systém je vyrobený ze součástí různé kvality, jiného výrobce, je orientovaný rozdílnými orientacemi, to vše ovlivňuje návratnost vaší investice do FVE.

Výše úspor se odvíjí od několika faktorů. Jedním z nich je například způsob využití fotovoltaiky (s baterií, tepelným čerpadlem nebo akumulací do vody). Dalšími faktory, které můžou výrazně ovlivnit úspory, jsou spotřeba energie, cena elektřiny u vašeho dodavatele a spotřeba současných zařízení ve vaší domácnosti. Například díky topením elektrokotlem můžete díky správně navržené FVE ušetřit nemalé peníze.

Prvním krokem pro úsporu vašich financí je obrátit se na nás v NH Invest. Přijedeme za vámi na místo, kde by instalace FVE probíhala. Vše proměříme, propočítáme, a navrhneme řešení přímo vám na klíč. Navrhneme vám nezávaznou nabídku, a pokud se rozhodnete do toho s námi jít, částka, na které se domluvíme při podpisu smlouvy, se v průběhu instalace nezvýší. O administrativu se nemusíte starat, vše vyřídíme rádi za vás, včetně státní dotace z programu Nová zelená úsporám.