Články

Dotace, a její podmínky pro získání

Chcete ušetřit a první co vás napadlo je na energiích? Láká vás k tomu získat dotaci až 200 000 Kč z programu Nová zelená úsporám na domácí fotovoltaickou elektrárnu? Je to krásná představa, ušetřit na účtech za elektřinu, pomoci životnímu prostředí a ještě dostat na to vše příspěvek.

Program Nová zelená úsporám podporuje energetickou účinnost a snižování emisí skleníkových plynů. Program nabízí finanční podporu pro investice do energetických úspor a obnovitelných zdrojů energie v domácnostech a malých a středních podnicích.

V tomto článku se dozvíte, že je lepší sundat si růžové brýle, a propočítat si, jak velkou fotovoltaickou elektrárnu si doma nainstalovat, aby se vám vyplatila a v jaké výši, případně pokud vůbec, získáte státní dotaci. S fotovoltaikou pod 2 kWp na dotaci nebudete mít nárok, zatímco pokud uvažujete na opravdu velké FVE, počítejte, že stát vám přispěje pouze na prvních 10 kWp výkonu.

Podmínky pro získání dotace

Je pár jednoduchých podmínek, které musíte splňovat pro získání dotace na domácí fotovoltaickou elektrárnu.

Při provozování FVE větší než 10 kWp můžete jen s licencí od Energetického regulačního úřadu. Nicméně pro provozování fotovoltaiky pro většinu rodinných domů stačí s mnohem nižším výkonem.

Při pořízení tepelného čerpadla můžete žádat o dotaci, pokud nahradí:

S výpočty pro získání štědré státní dotace z programu Nová zelená úsporám vám rádi pomůžeme. Fotovoltaiku naplánujeme tak, abyste ušetřili co nejvíce a přitom dosáhli na státní dotaci. Jediné co pro to musíte udělat, je ozvat se nám.