Články

Podlahové topení

No Comments

Podlahové vytápění je poměrně moderní způsob topení ve všech novostavbách, ale i rekonstruovaných domech. Není to ale pouhý trend. Přináší s sebou totiž reálné výhody, které v domácnosti opravdu oceníte. Například?

Kdo šetří, má za tři

 

Logicky nás vždycky bude zajímat fakt, na kolik peněz nás daná věc vyjde. A také to, jestli se na tom dá třeba i ušetřit. Podlahové vytápění je ukázkovým příkladem toho, že i za málo peněz může být hodně muziky.

Tento způsob topení spolu s regulačním systémem vám totiž ušetří nejen až 20% tepla, ale také nákladů. Pro příklad stačí uvést třeba fakt, že u klasických topných těles je nutné vyhřát vodu až na 70 °C. Zatímco u podlahového topení stačí vyhřátí na pouhých 35 °C. A co víc? S přehledem to zajistí pocit stejného tepla.

Vhodné pro alergiky

 

Každodenní život to ulehčí převážně alergikům. U klasického topení je totiž velkým problémem to, že se prach usazuje mezi žebra radiátoru. Po zatopení víří po celé místnosti a způsobuje tak nepříjemné podmínky pro lidi s touto alergií. To však u podlahového topení nehrozí.

Podlahu si vybíráte vy

 

Další výhodou je nepochybně i možnost výběru podlahové krytiny. Topení lze totiž dát pod různé druhy podlah, takže je jen na vás, kterou si zvolíte. Nejvhodnější je však keramická dlažba. Ta má vysokou tepelnou vodivost, takže se na ni teplo lépe váže.

Čtverec, oblouk, obdélník

 

Ať už máte místnost jakéhokoliv tvaru, s podlahovým topením to řešit nemusíte. Trubky jdou totiž různě ohýbat a tím nabízí nekonečné přizpůsobení tvaru vaší místnosti. A to bez dopadu na jejich kvalitu nebo životnost.

Doma nebo venku?

 

Klidně obojí. Tento styl topení je totiž určen jak pro interiéry obytných domů, tak i některých venkovních prostor. Chcete mít vyhřívanou terasu nebo třeba chodník, který vede k domu? Žádný problém!

I na vzhledu záleží

 

Když už stavíme nebo opravujeme dům, tak je samozřejmostí, že chceme, aby to tam také dobře vypadalo. S podlahovým vytápěním se zbavíme nevzhledného potrubí, které vede po stěnách. Za zmínku stojí ale také úspora místa. Už žádný radiátor vám nebude překážet. Vše bude hezky schované pod podlahou.

Mějte prostě přehled

 

Nevypli jste topení a jste na cestě na dovolenou? Vracíte se v zimě do promrzlého domu unaveni z práce? Podlahové vytápění v tomhle nabízí opravdový komfort. Pomocí regulace si můžete nastavit, kdy se vyhřívání zapne nebo vypne. Lze ho ovládat taky na dálku, a to díky vašemu telefonu. Jednoduše si na něm nastavíte teplotu a čas, a je hotovo.

S podlahovým vytápěním budete mít vždycky přehled a jistotu, že si udržujete to správné teplo domova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This field is required.

This field is required.