Články

Měření termokamerou

Odstartovala topná sezóna. V dnešní době je už velká většina domů zateplená a stará dřevěná okna jsou vyměněná za nová plastová. Mohlo by se zdát, že teplo tedy nemá kudy ucházet. Ale je tomu opravdu tak? Kudy a kolik tepla z domu uniká se nejlépe dozvíte, když si necháte změřit úniky tepla termokamerou.

Kdy určitě měření termokamerou neopomenout?

✔ Pokud plánujete rekonstrukci. Zaměřte se na zjištění stavu úniku tepla na rekonstruovaných
místech.
✔ Po rekonstrukci je potřeba zkontrolovat kvalitu provedených prací. Např. zateplení, výměna oken,
dvěří atd.
✔ Plánujete si koupit, nebo prodat nemovitost? Ujistěte sebe, případně budoucího majitele, že v
nemovitosti nedochází k únikům tepla. Měřením teromokamerou dojde k vyvrácení možnosti
dalších nákladů na provoz, údržbu, nebo nutnou rekonstrukci z důvodu velkého úniku tepla.
✔ Pokud měření termokamerou ještě nikdy neproběhlo.

 

Co vše vám termokamerou odhalíme?

Měření je velmi rychlé a snadné. Pomůže nám odhalit veškeré tepelné mosty, nedostatečné izolační schopnosti domu, nebo jeho částí. Odhalí špatně usazená okna, dveře či nevhodné výplně. Měření termokamerou dokáže identifikovat vadné části fotovoltaických panelů, kde včasná identifikace závad vede k maximalizaci účinnosti fotovoltaické elektrárny. V neposlední řadě měřením zjistíte také rizika vzniku požáru, kvůli špatné nebo staré elektroinstalaci.

Kde všude můžeme měření provádět?

Měření termokamerou může být prováděno u veškerých druhů nemovitostí. Ať se jedná o rodinný dům, bytový dům, chatu, chalupu, nebo komerční budovy. Nezáleží ani z jakého materiálu je daný objekt postaven, může být ze dřeva, betonu, plechu. Velmi spolehlivě termokamera odhalí tepelné mosty, vyhledá potenciální místa vzniku plísní a nežádoucího úniku tepla. Výskyt tepelných mostů může být zapříčiněn například už nekvalitně zpracovanou projektovou dokumentací.

A jak to všechno funguje?

Projdeme celý exteriér i interiér budovy a pomocí termokamery FLIR E6 odhalíme všechny závady a zaznamenáme do infraFOTO snímku. Při měření termokamerou je velmi důležité, aby se vnitřní a vnější teplota lišila nejméně o 10 °C. Dalším požadavkem je vypnuté topení a zavřená okna minimálně jednu hodinou před začátkem měření.
U fotovoltaických panelů je ideální období pro měření letní měsíce, kdy je úhel dopadu slunečního světla na panely optimální. Je důležité, aby byla FVE v provozu a byl k dispozici plán modulů.

Co od nás získáte?

Výsledky měření vyhodnotíme a navrhneme optimální řešení jak problémy eliminovat. Podle vámi vybraného balíčku na našich stránkách vám dodáme snímky emailem nebo na CD disku, popřípadě i protokol z místa měření.

Na ukázky, kde všude jsme termokamerou měřili a jak výsledné měření vypadá, se můžete podívat v galerii.