Články

Nejlepší čas na pořízení fotovoltaiky je právě teď!

Zakládáte si na důležitosti přípravy na budoucnost, a chtěli byste využít životní prostředí k udržitelné formě energie? Dnes je správný čas rozhodnout se, a začít budovat fotovoltaický systém právě u Vámi vybraného umístění. Proč? Je několik důvodů, kvůli kterým doporučujeme ozvat se nám co nejdříve. Zde je jejich výčet:
- zájem o fotovoltaické elektrárny se rapidně zvýšil, tudíž se dodací lhůty několikanásobně prodloužili
- je nedostatek materiálu, především chybí baterie a střídače
- málo je také kvalifikovaného personálu a úředníků, protahuje se tedy vyřízení dotací z programu Nová zelená úsporám
- zavalení prací jsou také distributoři elektřiny, což oddaluje připojení FVE do sítě

Další nemilou potíží je zdražování, které se týká materiálu, služeb, dopravy i energii. Některým domácnostem a firmám se v dnešní době zvedly faktury za elektřinu několikanásobně. Investice do fotovoltaické elektrárny se tedy vyplatí začít řešit co nejdříve, aby se urychlila její návratnost, a Vaše peněženky přestaly trpět.

Proč si fotovoltaiku objednat ihned?

I kdybychom Vám fotovoltaický systém realizovali až za rok, cena zůstane dle dohodnuté smlouvy. Je totiž velice pravděpodobné, že za rok bude cena o dost vyšší.

Kdo dřív přijde, ten dřív mele. Toto pořekadlo platí i v pořadníku realizací fotovoltaického systému. Pokud uděláte objednávku ještě dnes, můžete se těšit na instalaci dříve, než váš soused, který udělá objednávku o měsíc později.

Nepředvídatelnost situace s dodávkou materiálu je další důvod, proč si smlouvu na fotovoltaický systém domluvit co nejdříve, abyste předešli nedostatku komponent, tudíž dalšímu oddálení Vaší úspory energií.

Věděli jste, že..?

Fotovoltaická elektrárna zvládne vyrábět elektřinu i při zastínění, nebo částečném zasněžení. Předpokládá se ale, že v období mezi listopadem a únorem budete částečně využívat elektřinu z distribuční sítě. V tomto čase jste více doma, tudíž využíváte víc elektřiny pro svícení, televizi, a podobně. Solární panely vyrábí míň energie, právě kvůli šeru, a kratším dnům, tedy méně světla.

Instalace FVE lze i v zimním období. V tomto čase není tak vysoká poptávka, je tedy pravděpodobné, že se vaší domácí fotovoltaické elektrárny dočkáte dříve než zájemci v létě, kdy objednávky praskají ve švech.

U nás v NH Invest můžete fotovoltaickou elektrárnu objednat bez obav. Rádi s Vámi nezávazně probereme možnosti a nachystáme cenovou nabídku. A nejen to! Zařídíme za Vás i štědrou dotaci programu Nová zelená úsporám. Tak neváhejte, a obraťte svůj život k lepšímu.