Články

Typy solárních panelů

Existuje několik typů solárních panelů, z nichž každý má své výhody a nevýhody v závislosti na konkrétních podmínkách a potřebách uživatele. Pojďme spolu najít to nejlepší řešení právě pro Vás, a k tomu získat pár užitečných typů, jak fotovoltaiku využít k co největší úspoře.

Solární panel využívá sluneční energii pro výrobu elektrické energie. Skládá se z fotovoltaických buněk, které přeměňují sluneční záření na elektrický proud. Je několik typů solárních panelů, které Vám nyní představíme.

Amorfní solární panely

Jsou vyráběny z amorfního křemíku. Tento typ se vyznačuje tím, že se jedná o tenkou vrstvu, kdy se na skleněné tabule aplikuje vrstva amorfního křemíku. Její předností je snížení nákladů na výrobu a zlepšuje flexibilitu v aplikacích. Oproti krystalickým panelům jsou méně účinné, ale levnější, a v létě se tolik nepřehřívají.

Polykrystalické solární panely

Skládají se z rozemletého křemíku. Polykrystalické panely jsou cenově dostupnější a mají obvykle nižší účinnost než monokrystalické panely. Celkově jsou spolehlivým zdrojem obnovitelné energie a jsou běžně používány pro výrobu elektřiny v domácnostech i průmyslových zařízeních.

Monokrystalické solární panely

Monokrystalické half-cell solární panely jsou vyrobeny z jednoho kusu krystalu křemíku, jsou tedy technologicky pokročilejší a umožňují vysokou účinnost a výkon. Umožňují produkovat více elektřiny na stejnou plochu než jiné typy panelů, a mají dlouho životnost. Hodí se pro velké průmyslové budovy nebo solární elektrárny.

Kromě typu solárních panelů rozhodují i tyto faktory

Stále tápete a nevíte si rady? Obraťte se na nás! Přijedeme na místo instalace, zhodnotíme varianty, vše propočítáme, a připravíme návrh fotovoltaického systému přímo Vám na míru. Samozřejmostí je i vyřízení státní dotace z programu Nová zelená úsporám. Tak neváhejte, a ozvěte se nám pro spolupráci na využití udržitelné formy energie.