Články

Rozšíření fotovoltaické elektrárny

Domácí fotovoltaiku už máte, a rádi byste využili solární energie k ještě větší úspoře? Možné to určitě je, zvýšením kapacity své fotovoltaické elektrárny. V tomto článku se dozvíte, co vás tímto krokem čeká.

Je mnoho důvodů, proč domácí fotovoltaiku jejich majitelé zvažují rozšířit. Může to být například v zimě, kdy je slunečního svitu méně, než na jaře nebo v létě. V létě můžete třeba zjistit, že vaše plánování fotovoltaiky nebylo správné, a můžete ušetřit mnohem více. Dalším důvodem je možný nárůst spotřeby domácnosti (zvýšení počtu členů domácnosti, nové zařízení, apod.).

Doba jde dopředu, a vy jste se rozhodli koupit elektromobil. Takové vybavení spotřebuje poměrně dost elektřiny. I tohle může být důvod k rozšíření fotovoltaiky. V dnešní nejisté ekonomické době je rozumné chránit předem vaše úspory.

Výčet možných změn a úkonů jsme vám sestavili v následujících bodech:

Rozšiřovat fotovoltaickou elektrárnu technicky možné je, doporučujeme ale pořídit si hned od začátku výkonnější systém, nebo směřovat výběr komponentů k možnému budoucímu rozšíření. Z jakého důvodu? Na zvýšení kapacity FVE již nedostanete státní dotaci. Navíc pokud jste na FVE dotaci dostali, musíte prokázat, že se nejedná o dodatek k původní smlouvě, ale jde o novou, oddělenou smlouvu o rozšiřování FVE. V opačném případě byste mohli o již vyplacenou dotaci přijít. Tato podmínka platí 15 let od vyplacení dotace.

Pokud si nejste jisti, zda je vhodné rozšíření právě vaší fotovoltaické elektrárny a jaké kroky by následovali, neváhejte nás kontaktovat. Rádi za vámi přijedeme, prozkoumáme možnosti a osobně s vámi vše nezávazně probereme.